Odhalte tajemství rajeckých včelek

Zažijte kouzlo rajecké přírody i z pohodlí domova. Poznejte s naším včelařem Láďou svět včel. Dozvíte se o životě a každodenní práci našich pilných včelek. Nahlédněte s námi do jejich kouzelného světe v Rajecké dolině.

Zažijte kouzelný den s včelkami v Rajecké dolině

Včelky hledají tu nejčistší vodu

I proto bzučí v okolí našeho pramene celý roj včelek hledající slaďoučké hlávky lučních květů. Pro svůj život potřebují nejen nektar, ale i čistou vodu, díky které pro nás vyrábějí ten nejlepší zlatavý med.

Usilovné včely dělnice

Bez čerstvých kapek vody by se neobešla ani jedna včelka. Do úlu ji z pramene, kapek listů či květů neustále nosí včely vodárny, kterým slouží jako zdroj tekuté potravy pro plod a v horkých obdobích na ochlazování úlů pro udržení ideální teploty a ochranu před přehřátím.

Chráníme čistotu pramene

Včelky jsou pro přírodu v Rajecké dolině nesmírně důležité. Aby se nám z doliny nikdy neztratily, musíme se starat o čistotu našeho pramene, přírody a o dostatek kvalitní vody pro jejich život. Přidejte se letos k nám a odhalte spolu se včelařem tajemství včel a kouzla našeho pramene.

Náš včelař: Ladislav Balvan

Rajecké včelky se staly pro včelaře Lacka nejen zálibou, ale i vysněnou prací. V Rajecké Lesné se s láskou stará o dvacet úlů a pěstuje ovocné stromy, aby měly včely vždy dostatek nektaru. Vede včelařský kroužek a předává své cenné zkušenosti mladým včelařům. Lackova dcera Monika nádherně maluje, a tak díky ní hrají naše úly těmi nejkrásnějšími barvami.